21 Aralık 2012 Cuma

Dikey Bisiklet Nasıl Kullanılır veya Nasıl Kullanılmalıdır?


Doğru bir pozisyonda oturulmazsa vücuda zarar veren bir çalışma haline gelen kondisyon bisikleti doğru kullanıldığında oldukça yararlı hale gelmektedir.

Önemli olan dikey bisiklette doğru pozisyonda oturabilmektir. Kambur şekilde oturmamak gerekir. Oturuş pozisyonu dik olmalıdır. Dikey kondisyon bisikletinde doğru oturarak karın ve bel kaslarını çalıştırır. Özellikle karın kaslarının sıkı tutulması gerekir. Dikey bisikletin yapısından dolayı kalça kaslarını da oldukça çalıştırmaktadır. Bisiklet özellikle bacak çalıştırmaya yönelik bir alet olduğundan egzersiz sırasında vücutta en çok çalışan bacak kaslarıdır.

Diz problemi olan kişilerde dikey bisikletler iyi bir rehabilitasyon aletidir. Her boy ve yaşa göre ayar yapılabilen mekanizma mevcuttur. 

Dikey bisiklet kullanılmaya başlamadan önce kondisyon seviyesi ölçülmelidir.Sportifsepetim.com da Voit dikey bisiklet ürünleri onlarca değişik modelde sürpriz indirim ve taksit imkânlarıyla sizleri bekliyor.

Evinizin bir köşesine koyup günün istediğiniz saatinde rahatlıkla kullanabileceğiniz Voit dikey bisikletleri hakkında her türlü yardıma yine sportifsepetim.com adresini ziyaret etmelisiniz.Ayrıca yatay bisiklet ve eliptik bisiklet modelleriyle Voit sizler için farklı tasarımlar sunmakta.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder