12 Kasım 2012 Pazartesi

Kondisyon Bisikleti ile Cardio Yapmak...KONDİSYON BİSİKLETİ İLE CARDİYO YAPMAK
Kişi fit görünse de sağlıklı olmayabilir. Kalbin sorunsuz çalışması ve daha güçlü kan dolaşımı için düzenli egzersiz yapmak yararlı olur. Sağlıklı olmak için ve egzersiz için en yararlı aletlerden biri de kondisyon bisikletidir

Yapılan her türlü egzersiz kişi için önemlidir. Merdiven çıkmak, yürüyüş yapmak sağlık açısından oldukça önemlidir. Birçok insan için spor düzenli yapılan egzersizlerden oluşur ve buna yardımcı olacak en güzel alet kondisyon bisikletidirHedef genelde kalp ritmine bağlı gelişir. Yapılan egzersizlerin süresi ve yoğunluğu yaşa bağlı olarak değişim gösterir. Ayrıca nabız atışı da yaşa göre değişkenlik gösterir. Genelde nabız atışı dakikada 220 dir. Ancak 40 lı yaşlarda nabız atış seviyesi 180 civarındadır. 

Eğer kondisyon bisikleti ile yürüyüşe yeni başlanıyor ise ağır hareketler ile başlamamanın yararı vardır. İlerleyen zamanlarda daha zorlayıcı pozisyonlar ile devam edilir. Hava şartlarından etkilenmeden kondisyon bisikleti ile düzenli bir programla egzersizler devam eder. Evde bulunan bisiklet ile boş kalındıkça egzersiz yapılabilir. Daha etkili sonuçlar ve kilo kaybı sağlamak için kondisyon bisikleti egzersizleri iyi bir diyet ile desteklenmelidir. O zaman sonuç son derece güzel ve kalıcı olur. Diyet haricinde ağırlık hareketleri ile de desteklenebilir. Diyet ve ağırlık ile desteklenen bisiklet egzersizleri yapan kişi kendini daha sağlıklı ve zinde hisseder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder